לבנין התלתן

לבנין התלתן הוא פרפר. מוטת כנפיו מגיעה עד 5 ס”מ. סימן זיהוי שלו הוא הצבע הצהוב בצד העליון של כנפיו. לזכר יש פס חום בשולי הכנפיים, ואילו אצל הנקבה הפס החום אינו רציף ומוחלף באזורים צהובים.

כאשר הפרפר עומד במנוחה, כנפיו מזדקפות ונצמדות זו לזו, ואפשר לראות את הצד התחתון שלהן. במצב זה הן דומות לעלה עם עורקים ובו כתם שחור שדומה לחור שנוצר מאכילת זחל. דגם כזה עשוי לבלבל חלק מאויבי הפרפר, שיתקשו לזהותו ולפגוע בו.

הנקבה מטילה את הביצים על עלים של צמחים ממשפחת הפרפרניים (כגון: תלתן, אספסת ודבשה), והזחלים ניזונים מהם. הנקבה מטילה ביצה אחת בלבד על כל עלה. אמנם זה מחייב אותה להתעופף מעלה לעלה בזמן ההטלה, אך התנהגות כזאת משפרת את הסיכויים של כל זחל להתפתח בהצלחה, בלי זחלים מתחרים על העלה “האישי שלו”. הפרפרים הבוגרים, המגיחים מן הגלמים, ניזונים מצוף של פרחים שונים.

אחד האויבים העיקריים של הפרפר הוא צרעה טפילית. היא מטילה את ביציה על הזחל, והרימות הצעירות שלה ניזונות מן הזחל וגורמות למותו.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>