לבן‑חזה

לבן החזה הוא עוף, הנציג הנפוץ ביותר בארץ של משפחת השלדגיים. בעבר היה נפוץ רק בקרבת מים, לאורך הירדן וחופי הכינרת, אך כיום הוא נפוץ בכל הארץ, אפילו בתוך ערים סואנות.

עוף זה יציב בארץ, כלומר הוא מצוי כאן כל השנה ומגדל כאן את צאצאיו. בזכות צבעיו, קולו והתנהגותו המיוחדת הוא בולט מאוד בשטח. צבעיו הבולטים לעין הם: ראש חום-אדמדם, גרון וחזה לבנים (ומכאן שמו) ונוצות הזנב והכנפיים כחולות-ירקרקות.

לבני-החזה חיים בזוגות, ולכל זוג טריטוריה משלו. הם נוהגים לעמוד בעמדת תצפית גבוהה, לתצפת על הסביבה ולהכריז על הטריטוריה שלהם בקריאות קצובות וחזקות.

העוף ניזון מדגים, מסרטנים ומדו-חיים שהוא צד בבתי גידול לחים, ואוכל גם חרקים, זוחלים קטנים, מכרסמים וציפורי שיר קטנות, שהוא צד בסביבה.

הוא מקנן במחילות שהוא חופר בקירות עפר – מתחילת האביב ועד אמצע הקיץ. הנקבה מטילה 6-4 ביצים, ובני הזוג דוגרים עליהן לסירוגין ומאכילים את הגוזלים, עד שהם פורחים מהקן.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלולים מונגשים
למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>