כרבה ספרדית

הצמח כּרַבָּה ספרדית הוא עשבוני חד-שנתי, ממשפחת המצליבים.

שמו העברי של הצמח ניתן לו בעקבות השם המדעי-הלטיני שלו (Crambe), והוא מרמז על קרבתו לצמח כרוב, המשתייך לאותה משפחת הצמחים.

בשלב הראשון של חייו הצמח מצמיח שושנת-עלים צמודה לאדמה, ורק לקראת הפריחה צומחים לו גבעולים ארוכים. בשלב זה הוא עשוי להגיע לגובה 1 מטר ואף יותר. הצמח פורח בחודשים מרץ–אפריל. הפרחים בחלק התחתון של הגבעול נפתחים תחילה, ובהדרגה גם ניצני הפרחים בהמשך הגבעול נפתחים כלפי מעלה.

צבעם של עלי הגביע צהוב, ולכן, כל עוד יש על הצמח ניצני פרחים שלא נפתחו, נדמה שצבע הפרחים יהיה צהוב. אבל כשהפרחים נפתחים, מתגלה הפתעה: עלי הכותרת של הפרחים לבן–צחור!

הכרבה היא אחד מהצמחים הפונדקאיים של הפרפר כתום-כנף. נקבות הפרפר מזהות את הצמח ומטילות עליו את הביצים. הזחלים שבוקעים מן הביצים אוכלים את העלים, עד שהם מסיימים לגדול ומתגלמים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

אמפיתאטרון

בלב הגנים נמצא מתחם בצורת אמפיתיאטרון. במרכזו במה וסביבה מדרגות דשא לישיבת הקהל. האזור תוכנן במקור כגן פרחים עונתיים מוקף ספסלי ישיבה, אך הוסב לאמפיתאטרון עוד בטרם פתיחת הגנים, והיום משמש

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>