כרבה ספרדית

הצמח כּרַבָּה ספרדית הוא עשבוני חד-שנתי, ממשפחת המצליבים.

שמו העברי של הצמח ניתן לו בעקבות השם המדעי-הלטיני שלו (Crambe), והוא מרמז על קרבתו לצמח כרוב, המשתייך לאותה משפחת הצמחים.

בשלב הראשון של חייו הצמח מצמיח שושנת-עלים צמודה לאדמה, ורק לקראת הפריחה צומחים לו גבעולים ארוכים. בשלב זה הוא עשוי להגיע לגובה 1 מטר ואף יותר. הצמח פורח בחודשים מרץ–אפריל. הפרחים בחלק התחתון של הגבעול נפתחים תחילה, ובהדרגה גם ניצני הפרחים בהמשך הגבעול נפתחים כלפי מעלה.

צבעם של עלי הגביע צהוב, ולכן, כל עוד יש על הצמח ניצני פרחים שלא נפתחו, נדמה שצבע הפרחים יהיה צהוב. אבל כשהפרחים נפתחים, מתגלה הפתעה: עלי הכותרת של הפרחים לבן–צחור!

הכרבה היא אחד מהצמחים הפונדקאיים של הפרפר כתום-כנף. נקבות הפרפר מזהות את הצמח ומטילות עליו את הביצים. הזחלים שבוקעים מן הביצים אוכלים את העלים, עד שהם מסיימים לגדול ומתגלמים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלולים מונגשים
למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>