כלך מצוי

גובהו של הכלך המרוקני יכול להגיע עד מעל 2 מטרים. זהו צמח עשבוני שהעלים שלו גזורים ומנוצים, כמו עלי השומר. אך שימו לב: עלי הכלך למיניו – רעילים!
גם עזים, כבשים, פרות ובעלי-חיים צמחוניים אחרים, לומדים להתרחק מעלי הכלך הרעילים. לכן הוא מתרבה באזורי מרעה, בניגוד לשאר הצמחים הנאכלים על-ידי בעלי-החיים.
בתחילת החורף מצמיח הכלך המרוקני מקנה השורש העבה שלו, (שהיה רדום בקיץ), שושנת עלים גדולה מאוד. באביב עמוד תפרחת גבוה מתנשא מעל שושנת העלים, ועליו צומחים עלים קטנים מאלה שבשושנת הסמוכה לקרקע. בראש עמוד התפרחת מתנשאת תפרחת סוככנית צהובה, ובה פרחים דו-מיניים או זכריים בלבד.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>