כחליל האשחר

כחליל האשחר הוא פרפר ממשפחת הכחלילים. מוטת כנפיו באורך כ- 5 ס”מ.

צבעי כנפיו חום-כחול, ובחלקן התחתון נקודות כהות. כאשר הפרפר עומד במנוחה, זוקף את כנפיו ומצמיד אותן זו לזו, אפשר לראות עליהן דגם של “ראש מדומה”: קרוב לקצה הכנף האחורית יש כתם דמוי עין – הכתם כהה ושוליו חומים-כתומים. שתי בליטות דקות וארוכות מזדקרות מן הכנפיים ליד העיניים המדומות, והן נראות כזוג מחושים.

הראש המדומה שבקצה הכנף האחורית עשוי להציל את חיי הפרפר. טורפים (לטאות, ציפורים וכדומה) שמכוונים את התקפתם אל ראש הטרף, עלולים לתקוף בטעות את הראש המדומה במקום את האמתי. במקרה כזה רק קצה הכנף נקרע, אך לפרפר סיכוי טוב להימלט מהטורף.

הנקבה מטילה את הביצים על עלי הצמח אשחר, והזחלים ניזונים ממנו עד ההתגלמות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>