כחליל האשחר

כחליל האשחר הוא פרפר ממשפחת הכחלילים. מוטת כנפיו באורך כ- 5 ס”מ.

צבעי כנפיו חום-כחול, ובחלקן התחתון נקודות כהות. כאשר הפרפר עומד במנוחה, זוקף את כנפיו ומצמיד אותן זו לזו, אפשר לראות עליהן דגם של “ראש מדומה”: קרוב לקצה הכנף האחורית יש כתם דמוי עין – הכתם כהה ושוליו חומים-כתומים. שתי בליטות דקות וארוכות מזדקרות מן הכנפיים ליד העיניים המדומות, והן נראות כזוג מחושים.

הראש המדומה שבקצה הכנף האחורית עשוי להציל את חיי הפרפר. טורפים (לטאות, ציפורים וכדומה) שמכוונים את התקפתם אל ראש הטרף, עלולים לתקוף בטעות את הראש המדומה במקום את האמתי. במקרה כזה רק קצה הכנף נקרע, אך לפרפר סיכוי טוב להימלט מהטורף.

הנקבה מטילה את הביצים על עלי הצמח אשחר, והזחלים ניזונים ממנו עד ההתגלמות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל הנשרים

שביל הנשרים הינו המסלול הארוך והמאתגר מבין שלושת המסלולים בפארק ומתאים למשפחות מיטיבות לכת. השביל עובר דרך צמחייה עשירה. לאורך השביל יש נקודות תצפית נפלאות, מערה פרהיסטורית וכלוב אקלום לעופות דורסים.  
אופי הטיול: מתאים למיטיבי לכת.
צבע סימון: ירוק.
אורך השביל: כארבעה קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים וחצי.
עונה מומלצת: אביב

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>