כחליל האזוב

כחליל האזוב הוא פרפר קטן, אורך כנפיו 2 עד 2.5 ס”מ, וצבעיהן שונים בצד העליון ובצד התחתון. צבעי הצד העליון מתבלטים בעת שהפרפר נמצא בתעופה. כאשר הפרפר עומד, שתי כנפיו מזדקפות ונצמדות זו לזו, ואז אפשר להבחין בצבעים של צדן התחתון.

הצבעים בצד העליון של הכנפיים אצל הזכרים שונים מאלה שאצל הנקבות: לזכרים צבע כחול מבהיק, ואילו לנקבות צבע חום כהה עם ברק תכלכל בבסיסן. הצד התחתון של כנפי הזכרים ושל הנקבות אפור-תכלכל, ועליו נקודות שחורות וכתומות.

הנקבות מטילות את הביצים על צמחי אזוב מצוי, ומכאן שמו של הפרפר. לאחר שהזחלים בוקעים מן הביצים, הם אוכלים את עלי האזוב, עד שהם מגיעים לשיא גודלם. אז הם מתגלמים. הפרפרים הבוגרים מגיחים מן הגולם. מכיוון שצמח האזוב הוא ירוק כל השנה (אם כי יש בו תחלופה של “עלי חורף” גדולים ב”עלי קיץ” קטנים יותר), לזחלים יש מזון זמין ברציפות, והפרפרים מספיקים להעמיד דורות אחדים של צאצאים כל שנה.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>