כחליל האזוב

כחליל האזוב הוא פרפר קטן, אורך כנפיו 2 עד 2.5 ס”מ, וצבעיהן שונים בצד העליון ובצד התחתון. צבעי הצד העליון מתבלטים בעת שהפרפר נמצא בתעופה. כאשר הפרפר עומד, שתי כנפיו מזדקפות ונצמדות זו לזו, ואז אפשר להבחין בצבעים של צדן התחתון.

הצבעים בצד העליון של הכנפיים אצל הזכרים שונים מאלה שאצל הנקבות: לזכרים צבע כחול מבהיק, ואילו לנקבות צבע חום כהה עם ברק תכלכל בבסיסן. הצד התחתון של כנפי הזכרים ושל הנקבות אפור-תכלכל, ועליו נקודות שחורות וכתומות.

הנקבות מטילות את הביצים על צמחי אזוב מצוי, ומכאן שמו של הפרפר. לאחר שהזחלים בוקעים מן הביצים, הם אוכלים את עלי האזוב, עד שהם מגיעים לשיא גודלם. אז הם מתגלמים. הפרפרים הבוגרים מגיחים מן הגולם. מכיוון שצמח האזוב הוא ירוק כל השנה (אם כי יש בו תחלופה של “עלי חורף” גדולים ב”עלי קיץ” קטנים יותר), לזחלים יש מזון זמין ברציפות, והפרפרים מספיקים להעמיד דורות אחדים של צאצאים כל שנה.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלולים מונגשים
למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>