חלבלוב מגובשש

החלבלוב המגובשש הוא בן שיח העומד בשלכת דווקא בקיץ, אז יש לצמח כולו גוון אדמדם-סגול. הוא גדל באזורים רבים, נפוץ מאוד, ונראה למרחוק בזכות גודלו ובזכות פריחתו המקנה לבן השיח צבע ירקרק-צהוב בולט למרחוק.
גם לחלבלוב המגובשש, כמו לכל סוגי החלבלוב (20 מהם גדלים בארץ) מיץ חלבי מר ורעיל, הנוטף כאשר הצמח נפגע. המיץ החלבי של החלבלוב – ומכאן שמו – משמש ברפואה העממית כמחסל יבלות וכצמח רעל.
כמו למינים אחרים של חלבלוב, למין זה יש תפרחת מיוחדת, המורכבת מפרח נקבי אחד (ובו עלי ושחלה), הנישא במרכז התפרחת, וסביבו פרחים זכריים. לכל פרח אבקן אחד בלבד. הפרחים קטנים מאוד וסביב התפרחת יש עלים מאוחים (מחוברים ביניהם), וביניהם בלוטות גדולות. אמנם העלים הסמוכים לתפרחות נשארים ירוקים גם בעונת הפריחה, אך צבע הגבעולים הסמוכים לתפרחות – אדמדם.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>