חלבלוב מגובשש

החלבלוב המגובשש הוא בן שיח העומד בשלכת דווקא בקיץ, אז יש לצמח כולו גוון אדמדם-סגול. הוא גדל באזורים רבים, נפוץ מאוד, ונראה למרחוק בזכות גודלו ובזכות פריחתו המקנה לבן השיח צבע ירקרק-צהוב בולט למרחוק.
גם לחלבלוב המגובשש, כמו לכל סוגי החלבלוב (20 מהם גדלים בארץ) מיץ חלבי מר ורעיל, הנוטף כאשר הצמח נפגע. המיץ החלבי של החלבלוב – ומכאן שמו – משמש ברפואה העממית כמחסל יבלות וכצמח רעל.
כמו למינים אחרים של חלבלוב, למין זה יש תפרחת מיוחדת, המורכבת מפרח נקבי אחד (ובו עלי ושחלה), הנישא במרכז התפרחת, וסביבו פרחים זכריים. לכל פרח אבקן אחד בלבד. הפרחים קטנים מאוד וסביב התפרחת יש עלים מאוחים (מחוברים ביניהם), וביניהם בלוטות גדולות. אמנם העלים הסמוכים לתפרחות נשארים ירוקים גם בעונת הפריחה, אך צבע הגבעולים הסמוכים לתפרחות – אדמדם.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>