זקניים כפול‑השיבולים

הצמח זַקְנַיִים כפול-השיבולים הוא צמח עשבוני רב-שנתי ממשפחת הדגניים. המאפיין הבולט שלו הוא שתי השיבולים הארוכות והדקות, הצומחות בקצה הגבעול בצורת האות V: שיבולת אחת צומחת ממש מקצה הגבעול, ואילו השיבולת האחרת נישאת על עוקץ קצר.

אמנם הצמח אינו גדל בקבוצות גדולות, אך קל להבחין בו בשטח, משום שגבעולו מתנשא עד לגובה של 1 מטר, ואורכן של השיבולים הוא כ- 6 ס”מ, הנוספים לקצה הגבעול. לפעמים רק אחת משתי השיבולים פורייה, ואילו האחרת אינה עושה זרעים.

צמח הזקניים הוא אחד הצמחים הפונדקאים לפרפר סטירית משוישת. הנקבות מטילות את הביצים על הצמח, והזחלים הבוקעים מן הביצים אוכלים את העלים שלו.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>