זקניים כפול‑השיבולים

הצמח זַקְנַיִים כפול-השיבולים הוא צמח עשבוני רב-שנתי ממשפחת הדגניים. המאפיין הבולט שלו הוא שתי השיבולים הארוכות והדקות, הצומחות בקצה הגבעול בצורת האות V: שיבולת אחת צומחת ממש מקצה הגבעול, ואילו השיבולת האחרת נישאת על עוקץ קצר.

אמנם הצמח אינו גדל בקבוצות גדולות, אך קל להבחין בו בשטח, משום שגבעולו מתנשא עד לגובה של 1 מטר, ואורכן של השיבולים הוא כ- 6 ס”מ, הנוספים לקצה הגבעול. לפעמים רק אחת משתי השיבולים פורייה, ואילו האחרת אינה עושה זרעים.

צמח הזקניים הוא אחד הצמחים הפונדקאים לפרפר סטירית משוישת. הנקבות מטילות את הביצים על הצמח, והזחלים הבוקעים מן הביצים אוכלים את העלים שלו.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>