זון מרצעני

הצמח זון מרצעני הוא צמח עשבוני חד-שנתי נדיר, ממשפחת הדגניים.

המאפיין הבולט שלו הוא שיבולת ארוכה, 20 ס”מ ואף יותר, ודקה כמעט כעובי הגבעול הנושא אותה. השיבולת מורכבת משיבוליות רבות, שנמצאות אחת מעל השנייה לאורך ציר השיבולת. כל שיבולית שקועה בגומה קטנה, מהודקת אל ציר השיבולת ומכוסה בגלומה אחת. הגלומה היא עלה קטן שאורכו כ-2 ס”מ והוא קשיח, דמוי קשקש.

מין קרוב, זון משכר, מהווה עשב רע בשדות חיטה. שיבוליו מבשילות ביחד עם החיטה, וגרגיריו דומים בגודלם ובצורתם לגרגירי החיטה. בגרגירי צמח זה מתפתחת פטרייה שמייצרת חומרי רעל. לכן, בתקופות קדומות, שבהן לא הצליחו להדביר את הפטרייה הרעילה, הייתה סכנת הרעלה של אוכלי הקמח, שגרגירי הזון המשכר היו מעורבים בו.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>