וינקה עשבונית

הצמח וינקה עשבונית הוא צמח עשבוני השרוע על פני האדמה.

הצמח פורח בחודשים מרס–מאי, ופרחיו כחולים בקוטר 2 ס”מ.

כמו שאר הצמחים בני משפחת ההרדופיים, גם הווינקה הוא צמח רעיל, ולכן בעלי-חיים רבים נמנעים מלאכול אותו. ממינים קרובים של וינקה, כמו וינקה ורודה, מפיקים את החומרים הרעילים ומייצרים מהם תרופות. במינון הנכון תרופות אלה יכולות לסייע למלחמה במחלות סרטן ובמחלות אחרות.

הווינקה העשבונית הייתה נפוצה בעבר בשדות מעובדים, כי המחרשות המסורתיות-העתיקות לא הצליחו לעקור אותה. עם הכנסת ציוד חקלאי מודרני, הוכחד הצמח מן השטחים החקלאיים על-ידי להבי המתכת של המחרשות החדישות. כיום הווינקה העשבונית היא צמח נדיר, אבל ברמת הנדיב היא שרדה הודות לכך שהשטחים החקלאיים בגבולותיה עובדו עד ראשית המאה ה- 20 באמצעים מסורתיים. לאחר נטיעת החורשות (רובן ניטעו, בשטחים חקלאיים לשעבר), המשיכה הווינקה העשבונית להתקיים בין עצי החורשות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>