דבורנית נאה

דבורנית נאה היא אחד ממיני הסחלבים, הגדלים רק באזורנו – בישראל ובלבנון. כמו לשאר מיני הדבורנית, גם לצמח זה 2 פקעות שורש בעומק האדמה. מדי חורף הפקעות מתרוקנות, ולידן פקעות חדשות צומחות. עמוד התפרחת של הצמח נושא פרחים אחדים, וצבעם הוא שילוב של ורוד בהיר מאוד, כמעט לבן, ושפית (החלק התחתון והבולט של הפרח) בצבעי חום-ארגמן. סימן היכר נוסף של הצמח הוא שתי “שיניים” בשולי השפית – בליטות ירקרקות הפונות כלפי מעלה. כמו במיני דבורנית אחרים, גם במין זה הפרחים מפרישים חומר מיוחד, הפועל כמו הורמון המין של הדבורים ומושך דבורים זכרים. לדבורה-הזכר נדמה שזאת דבורה-נקבה אמתית, ולכן הוא נוחת על הפרח. עד שהוא מגלה את התרמית גושים של גרגרי אבקה נדבקים לגופו. הוא מעביר אותם מפרח אל פרח, וכך הוא מאביק את הצמח. כל מיני הדבורניות, ובתוכם גם הדבורנית הצהובה, הם צמחים מוגנים, ואסור לקטוף אותם!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>