דבורנית נאה

דבורנית נאה היא אחד ממיני הסחלבים, הגדלים רק באזורנו – בישראל ובלבנון. כמו לשאר מיני הדבורנית, גם לצמח זה 2 פקעות שורש בעומק האדמה. מדי חורף הפקעות מתרוקנות, ולידן פקעות חדשות צומחות. עמוד התפרחת של הצמח נושא פרחים אחדים, וצבעם הוא שילוב של ורוד בהיר מאוד, כמעט לבן, ושפית (החלק התחתון והבולט של הפרח) בצבעי חום-ארגמן. סימן היכר נוסף של הצמח הוא שתי “שיניים” בשולי השפית – בליטות ירקרקות הפונות כלפי מעלה. כמו במיני דבורנית אחרים, גם במין זה הפרחים מפרישים חומר מיוחד, הפועל כמו הורמון המין של הדבורים ומושך דבורים זכרים. לדבורה-הזכר נדמה שזאת דבורה-נקבה אמתית, ולכן הוא נוחת על הפרח. עד שהוא מגלה את התרמית גושים של גרגרי אבקה נדבקים לגופו. הוא מעביר אותם מפרח אל פרח, וכך הוא מאביק את הצמח. כל מיני הדבורניות, ובתוכם גם הדבורנית הצהובה, הם צמחים מוגנים, ואסור לקטוף אותם!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>