גרביל הסלעים

גרביל הסלעים הוא מכרסם קטן, החובב סביבת סלעים. אורך גופו כ-8.7 ס”מ, זנבו ארוך מאורך גופו (11.6 ס”מ בממוצע). הזכר והנקבה דומים זה לזה בגודלם ובמראה החיצוני שלהם. צבע הפרווה שונה בקווי רוחב גיאוגרפיים שונים: בצפון הארץ הפרווה חומה-אפורה, ואילו בנגב – צהבהבה.
גרביל הסלעים חי במחילות ובנקיקי סלעים, והוא פעיל בעיקר בלילה. חושיו המפותחים עוזרים לו להתחמק מטורפיו ולמצוא את מזונו: הוא נוהג לעמוד על רגליו האחוריות ולסקור את הסביבה בעזרת עיניו הגדולות ואפרכסות אוזניו הגדולות. כך הוא מאתר סכנות. בעזרת חוש הריח הוא מאתר את הזרעים המשמשים לו מזון. את הזרעים הוא מפריד מהחול על-ידי סינון החול ב’ידיים’. תפריטו כולל מזון נוסף, כגון: שבלולים.
כל גרביל חי לבדו (סוליטרי), ורק לצורך הזדווגות הזכרים והנקבות נפגשים. הנקבה ממליטה פעמים אחדות בשנה, בעיקר באביב ובקיץ. בכל המלטה 2-6 גורים נולדים עיוורים ועירומים מפרווה, והיא מטפלת בהם לבדה.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל הנשרים

שביל הנשרים הינו המסלול הארוך והמאתגר מבין שלושת המסלולים בפארק ומתאים למשפחות מיטיבות לכת. השביל עובר דרך צמחייה עשירה. לאורך השביל יש נקודות תצפית נפלאות, מערה פרהיסטורית וכלוב אקלום לעופות דורסים.
אופי הטיול: מתאים למיטיבי לכת.
צבע סימון: ירוק.
אורך השביל: כארבעה קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים וחצי.
עונה מומלצת: אביב

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>