געדה מפושקת

הצמח געדה מפושקת הוא בן שיח נמוך, הגדל הן בבתות והן בצל עצי החורש. בקיץ קל להבחין בו הודות לעלים הירוקים והקשים שלו. גם הפריחה שלו בולטת לעין: צבעה סגול-ארגמני ותקופת הפריחה ארוכה – מאפריל ועד יולי!
גם מבנה הפרח מיוחד: השפה העליונה של הכותרת קטנה מאוד, ואילו השפה התחתונה מחולקת ל-5 אונות. האונה האמצעית רחבה מן היתר, ובמרכזה כעין שקערורית קטנה. 4 האונות הנותרות, 2 מכל צד, ארוכות מעט מן האונה האמצעית. בכך פרחי הגעדה שונים מפרחי משפחת השפתניים האחרים, שלהם שפה עליונה החופה על האבקנים. המאביקים של הפרחים הם הדבורים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הדקלים

בגן הדקלים של רמת הנדיב נמצא אוסף של מכובד של מיני דקלים ודמויי דקלים. רובם המכריע הם צמחי תרבות, מתוכם רק התמר גדל בארץ.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>