גירית

הגירית היא טורף, שאורך גופו מגיע עד 70 ס”מ, ומשקלו כ- 8 ק”ג. שער הפרווה שלה סמיך, וחלקו זיפי-נוקשה. צבע הפרווה חום-אפור, ועל הראש פסים שחורים ולבנים, הנמשכים מהחרטום ועד האוזניים. פסים אלה מסווים במידת מה את העיניים. בשעת סכנה הגירית סומרת את שערותיה, נראית גדולה בהרבה מגודלה האמתי, וכך מצליחה להרתיע כל מי שמתקרב אליה.

למרות מבנה הגוף המגושם של הגירית, היא זריזה מאוד, מסוגלת לרוץ במהירות, לשחות במים ואף לטפס היטב. ברגליה הקדמיות טפרים (ציפורניים) ארוכים וחזקים, ובעזרתם היא מטפסת על עצים וחופרת באדמה.

הגיריות חיות במערכת של מחילות, שהן חופרות לעצמן, ובכל אחת מהן משפחה שלמה – זוג הורים וצאצאיהם.

הגירית פעילת לילה. חושיה מחודדים, ובמיוחד – חוש הריח, המסייע לפעילותה בחושך.

טורף זה הוא אוכל-כול: זרעים ופירות של צמחים, פטריות, פקעות של צמחים ובעלי-חיים קטנים, כגון: זוחלים, מכרסמים, חרקים, חלזונות ותולעים.
הפסים שעל ראש הגירית, בצבעי שחור-לבן, הם סימן טוב לזיהוי הגירית.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל ישראל

חלק מקטע מספר 15 בשביל ישראל, מהר חורשן לג’סר א-זרקא, עובר בשטח רמת הנדיב. השביל נכנס לתחומי רמת הנדיב ליד בית הספר אורט השומרון, עולה דרך בריכה, למעיין עין צור ובית מרחץ מהתקופה הרומית.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>