ברקן סורי

הברקן הסורי הוא צמח חד-שנתי גבוה (גובהו מגיע למטר ויותר!). גבעוליו זקופים ומסועפים בחלקם העליון. העלים גזורים וקוצניים, והעורקים שלהם מודגשים בצבעים לבן או ארגמן. העלים התחתונים של הצמח גדולים וערוכים בצורת שושנת, כלומר – הם מרוכזים מסביב לבסיס הגבעול, קרוב אל פני הקרקע.
התפרחות של הצמח ערוכות על קרקפות. סביב הקרקפות עלים בצבע ארגמני ועורקיהם כסופים. כל קרקפת מוקפת בחפים, שהם עלים או קשקשים, שהפרח יוצא מהם. החפים ארוכים מן הקרקפת, קוצניים, סגולים ומסתעפים. במרכז הקרקפת פרחים צינוריים, סגולים-ארגמניים.
הפריחה: בחודשים מארס עד יוני.
העלים והגבעולים של הצמח טובים למאכל של בני אדם (בסלט).
גם העלים וגם הקרקפות של הברקן הם קוצניים, ובעלי-חיים נרתעים ממנו

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>