בן סחלב צריפי

בן הסחלב הצריפי הוא צמח, שתפרחתו היפה מזכירה צורת פירמידה. בראש עמוד התפרחת 50-20 פרחים פורחים בצפיפות בצבע סגול ארגמני, וריחם עדין. מי מאביק ואיך? החרק המאביק הוא פרפר יום או פרפר לילה. המאביק תוחב את החדק שלו לתוך הדרבן (הכיס המוארך והדק בחלק התחתון) של הפרח ומוצץ את הצוף המתוק המצוי שם. בעודו מוצץ את הצוף, שתי האבקיות המכילות את האבקה, נצמדות אליו. בביקורו בפרח אחר החרק המאביק מעביר את האבקה אליו. הפריחה: בחודשים אפריל-מאי. בן סחלב צריפי הוא גיאופיט בעל פקעת שורש, הצומחת מחדש בכל חורף. כאשר בן סחלב צריפי פורח, אי-אפשר לא להבחין בתפרחות היפות שלו, שבכל אחת מהן פרחים רבים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל ישראל

חלק מקטע מספר 15 בשביל ישראל, מהר חורשן לג’סר א-זרקא, עובר בשטח רמת הנדיב. השביל נכנס לתחומי רמת הנדיב ליד בית הספר אורט השומרון, עולה דרך בריכה, למעיין עין צור ובית מרחץ מהתקופה הרומית.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>