ארבע‑קו מובהק

ארבע-קו מובהק הוא נחש תת-ארסי, שאינו נחשב מסוכן לאדם. שיני הארס שלו נמצאים בעומק הפה, ולכן הוא אינו יכול להכיש בקלות. זהו נחש דק וזריז. ראשו רחב רק מעט מצווארו. אורכו עד 100 ס”מ, ומשקלו עד 100 גרם. עיניו גדולות, ואישוניהן העגולים מעידים על כך שהוא פעיל יום.
צבעו הנחש צהבהב או חום-צהבהב, וכשמו כן הוא: לאורך גבו ארבעה פסים בצבע שחור או חום כהה. יש גם נחשי ארבע-קו חסרי קווים…! נחשים אלה, חסרי הקווים, חיים בסמיכות לפרטים בעלי קווים. על ראשו של הארבע-קו דגם מורכב של פסים וכתמים.
ארבע-קו מובהק הוא נחש שוכן קרקע, אך הוא מיטיב לטפס על שיחים ועל עצים. הוא גם מיטיב לראות, וראייתו טובה מראייתם של כל הנחשים החיים בישראל.
מזונו: לטאות, מכרסמים וציפורים, ולעתים, כשהוא תר אחר טרף, הוא מרים את פלג גופו הקדמי, וצופה בראש מורם לכל עבר.
שימו לב ל- 4 פסי הצבע לאורך גופו של הנחש ארבע-קו, שהקנו לו את שמו

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>