אקרית

אקריות הן בעלי-חיים מקבוצת פרוקי-הרגליים, קרובים לעכבישים ולקרציות.

סדרת האקריות כוללת עשרות אלפי מינים, הנפוצים במגוון גדול של סביבות חיים, ביבשה ובים. בהתאמה למקומות המחייה השונים, יש בקבוצה זאת גם מגוון גדול של תכונות ושל מבנה הגוף. רובן קטנות מאוד, אורך גופן נע בין פחות ממילימטר אחד ועד מילימטרים אחדים. בארץ מצויים כמה מאות מיני אקריות, שלא כולם הוגדרו בוודאות. חלק מן המינים מהווים מזיקים בחקלאות.

מקורות המזון של האקריות מגוונים. בין האקריות יש מינים צמחוניים, טורפים, אוכלי-כול וטפילים. אחת הקבוצות של האקריות מתקיימת בשכבת נשר-העלים שמצטבר מתחת לצמחים. אקריות אלה ניזונות משאריות החומרים האורגניים, והן מרכיב חשוב בקבוצת בעלי-החיים המפרקים, המאפשרים מיחזור של חומרים בטבע.
אקרית שנמצאה בשכבת נשר-העלים, מתחת לצמחייה ברמת הנדיב

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>