אקרית

אקריות הן בעלי-חיים מקבוצת פרוקי-הרגליים, קרובים לעכבישים ולקרציות.

סדרת האקריות כוללת עשרות אלפי מינים, הנפוצים במגוון גדול של סביבות חיים, ביבשה ובים. בהתאמה למקומות המחייה השונים, יש בקבוצה זאת גם מגוון גדול של תכונות ושל מבנה הגוף. רובן קטנות מאוד, אורך גופן נע בין פחות ממילימטר אחד ועד מילימטרים אחדים. בארץ מצויים כמה מאות מיני אקריות, שלא כולם הוגדרו בוודאות. חלק מן המינים מהווים מזיקים בחקלאות.

מקורות המזון של האקריות מגוונים. בין האקריות יש מינים צמחוניים, טורפים, אוכלי-כול וטפילים. אחת הקבוצות של האקריות מתקיימת בשכבת נשר-העלים שמצטבר מתחת לצמחים. אקריות אלה ניזונות משאריות החומרים האורגניים, והן מרכיב חשוב בקבוצת בעלי-החיים המפרקים, המאפשרים מיחזור של חומרים בטבע.
אקרית שנמצאה בשכבת נשר-העלים, מתחת לצמחייה ברמת הנדיב

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

טיול בגנים

גני הזיכרון המרהיבים והמטופחים משתרעים על פני 70 דונם. במרכזם נמצאת מערת הקבר של הברון רוטשילד ושל אשתו עדה (אדלאייד), וסביבה שתולים גן הוורדים, גן האיריסים, גן הדקלים, גן הריחות וגן המפלים. לכל אחד מהגנים הללו יופי ייחודי המזמין את המבקר לחוויה של שלווה ופליאה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>