• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' תמי ציגלר. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298127  נייד 052-6901144
  פקס: 04-6399117
  בדואר אלקטרוני: tami@ramathanadiv.org.il

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לכבדי שמיעה:
  בחנות המידע קיים מכשיר עזר לכבדי שמיעה.

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

פסיפס עתיק מישראל בדרך לאחוזת רוטשילד באנגליה

אחוזת וואדסדון נבנתה לקראת סוף המאה ה-19 (1874–1891) על ידי הברון פרדיננד דה רוטשילד בסגנון של ארמון צרפתי מתחילת המאה ה-16. הברון היה אספן נלהב, והבית נבנה כך שיכיל את אוסף הרהיטים הנהדר שלו מן המאה ה-18, שכלל "פורצלן סוורס", דיוקנאות אנגליים ופריטים יוצאי דופן של האמנויות הדקורטיביות.
כשנפטר הברון פרדיננד ב-1898 הוא הוריש את וואדסדון לאחותו, אליס. עם מותה הועבר הבית לבן דודם הצרפתי ג'יימס דה רוטשילד, שירש גם חלק ניכר מהאוסף רחב ההיקף של אביו, הברון אדמונד. בשנת 1957, כדי להבטיח את עתידו לאורך ימים, העניק ג'יימס דה רוטשילד את אוסף וואדסדון ל-National Trust. אלמנתו דורות'י המשיכה לנהל את הבית עד מותה בשנת 1988.
השנה, מחודש יוני עד חודש נובמבר, יארח ה- Stable Coach House בוואדסדון אנגליה תערוכה מיוחדת שתציג את הפסיפס של העיר לוד בישראל – מדרכה רומית נדירה שנמצאה בחפירות בלוד. לוד, שהיא היום עיר מודרנית, הייתה עיר כבושה לאורך ההיסטוריה, אך עד כה הייתה שם רק מעט פעילות ארכאולוגית או עדות ממשית למתיישבים הקודמים. מכאן משמעותה הרבה של תגלית זו של פסיפס: היא לא רק מזמנת תובנה חדשה לגבי חשיבותה של עיר עתיקה זו, היא גם רומזת על האוצרות הרומיים שייתכן כי עדיין חבויים בה.
כדי להמחיש את הרקע של הפסיפס יוצגו באחוזת וואדסדון, לצד הממצאים מלוד, מוצגים בני זמננו בהקשרים דומים מהמזרח התיכון שיושאלו מהמוזיאון הבריטי. בתערוכה תבוא לידי ביטוי גם המעורבות ההיסטורית של משפחת רוטשילד במיזמים באזור, תוך שימוש בחומר מארכיון וואדסדון. הפסיפס של לוד הושאל מרשות העתיקות של ישראל ומהמרכז לפסיפס של שלבי וויט וליאון לוי.
התערוכה המרגשת תהיה פתוחה לקהל הרחב מ-5 ביוני עד 2 בנובמבר, והיא תלווה בתכנית תוססת של פעילויות ואירועים.
 
 

    

 

      

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום
ביטול