• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' תמי ציגלר. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298127  נייד 052-6901144
  פקס: 04-6399117
  בדואר אלקטרוני: tami@ramathanadiv.org.il

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לכבדי שמיעה:
  בחנות המידע קיים מכשיר עזר לכבדי שמיעה.

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

התנהגות מבקרים ברמת הנדיב

מחקר חדש וייחודי נערך בשנה האחרונה בגני רמת הנדיב ובפארק הטבע, תוך שיתוף פעולה בין תחומי המחקר, הקהל ופארק הטבע רמת הנדיב, והמחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בהר הצופים.

רקע כללי:
המטרות העיקריות של מחקר זה היו לבחון, לזהות ולאפיין את דפוסי הפעילות של המבקרים ברמת הנדיב ואת התפיסות וההעדפות שלהם לגבי מרכיבי הנוף, על פי מאפיינים אישיים, מרחביים ועתיים.
בין השאר, רצינו לדעת מי מגיע לרמת הנדיב, לכמה זמן ולאיזו מטרה; מהיכן נכנסים המבקרים ואיך הם משתמשים במרחב; מה אהבו ומה חסר להם; האם הביקור תורם למודעות לערכי רמת הנדיב- קיימות, שמירת טבע, איכות סביבה ומורשת הברון ועוד.
דגימת דפוסי הביקור של המשתתפים נעשתה באמצעות נווטני GPS (loggers) שחולקו למשתתפים עם תחילת ביקורם וכן ע"י איסוף מידע על המבקרים באמצעות שאלונים. שיטת דגימה נוספת שהייתה בשימוש בכמה ימי דגימה הייתה באמצעות הSensoMeter-– כלי מחקר המאפשר, באמצעות יישומון (אפליקציה) ייעודי לטלפון החכם, להציג למשתתפים שאלונים מבוססי-מיקום תוך כדי הביקור וכך לאפיין תחושות רגעיות.
הדגימה בוצעה בשלוש נקודות הגישה המרכזיות לפארק הטבע – רחוב השיטה בזיכרון יעקב, מאחורי בי"ס אורט בנימינה והכניסה הראשית לרמת הנדיב.
במחקר השתתפו 407 מבקרים, כאשר רובם נדגמו בכניסה הראשית ומיעוטם בכניסות המשניות לפארק. עבור 343 משתתפים התקבל מידע שאלוני ומרחבי ברמה מספקת לשם ניתוח הנתונים. 
המשתתף הממוצע היה משכיל ובעל הכנסה גבוהה מהממוצע, בעל הכרות קודמת כלשהי עם המקום ומטרת ביקורו הייתה טיול רגלי. עוד נמצא, למשל, כי רמת שביעות הרצון הכללית ורמת שביעות הרצון מהמתקנים ורמת השירות הנן גבוהות מאוד. המבקרים מציינים את האפקט התחושתי כתורם במיוחד לחוויית הביקור, אך גם את רמת השירות ואפשר לראות גם עדויות לקשר בין השניים. ניתן לקשור בין רמת שביעות הרצון לדפוסי ביקור, כאשר המבקרים המרוצים ביותר נוטים לביקורים ארוכים יותר אשר מתפרסים בחלקים גדולים יותר של פארק הטבע, תוך התמקדות בגני הזיכרון ומערב הפארק.
מתוך בסיס הידע שנוצר, ניתן להעלות תובנות ניהוליות ומסקנות אופרטיביות - לטובת שיפור השירות למבקר, הכוונת הממשק והתכנון והעצמת חווית הביקור.
 

 

 עוצמת הפעילות בפארק הטבע רמת הנדיב לפי נקודות גישה (מימין לשמאל)- כניסה ראשית, רחוב השיטה, אורט בנימינה. צבע מציין את אחוז המשתתפים שביקרו בתא, מתוך כלל המשתתפים בקטגוריה זו. גובה מציין משך שהייה בממוצע למשתתף בשניות.

עוצמת הפעילות בגני הזיכרון. צבע מציין את אחוז המשתתפים שביקרו בתא, גובה מציין משך שהייה בממוצע למשתתף בשניות.

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום
ביטול