• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' תמי ציגלר. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298127  נייד 052-6901144
  פקס: 04-6399117
  בדואר אלקטרוני: tami@ramathanadiv.org.il

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לכבדי שמיעה:
  בחנות המידע קיים מכשיר עזר לכבדי שמיעה.

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

הכנת קומפוסט

קומפוסט
קומפוסט ("דשונת") הוא תוצר פירוק של חומר אורגני על ידי מיקרואורגניזמים בתנאי  אוורור, טמפרטורה ולחות מבוקרים. תוספת קומפוסט לקרקע באופן שגרתי תשפר משמעותית את פוריותה, ואת חיוניותם ובריאותם של הצמחים הגדלים בה, זאת בשל כמה תכונות המאפיינות את הקומפוסט:
• משפר את אחיזת המים בקרקע
• משפר אוורור הקרקע
• מעודד פעילות מיקרואורגניזמים מועילים ומדכאי מחלות צמחים
• מתפרק בקרקע באיטיות והופך למקור הזנה לצמחים
בשלב ראשון נאסף הזבל האורגני ומרוסק: עלים יבשים, כסחת דשא וגזם גס. ברמת הנדיב שתי מכונות לריסוק גזם: אחת גדולה ונייחת, שאליה מובאים ענפים מן השטח, והשנייה קטנה יותר וניידת, המשמשת לגריסת הענפים הגזומים בשטח.
החומר הגרוס, שבבי עץ גסים, מוערם לערמות טרפזיות מאורכות. בחורף הגשם מרטיבן, ובקיץ הן מושקות כדי לשמור על הלחות החיונית לקיום תהליך הקומפוסטציה, שבמהלכו מפורק החומר האורגני על ידי מיקרואורגניזמים.
 
בתחילת התהליך וכתוצאה ממנו עולה הטמפרטורה בתוך הערמות ל-70-75 מעלות צלסיוס. הטמפרטורה מגיעה לשיא מסוים ומתחילה לרדת. בשלב זה הופכים את הערמות ועל ידי כך גורמים לערבולן ולהחדרת חמצן, ההכרחי להמשך תהליך הפירוק. מיד לאחר הערבוב תרד הטמפרטורה, התהליך יתחדש והטמפרטורה תתחיל שוב לטפס, וחוזר חלילה... עם התקדמות תהליך הפירוק תרד הטמפרטורה בהדרגה, עד שתדמה לטמפרטורת הסביבה. לאחר כחצי שנה הקומפוסט בשל ומוכן לשימוש.
 
ייצור הקומפוסט ברמת הנדיב נעשה בעיקר מתוך שאיפה למזער את כמויות הפסולת המשונעת מן המקום, ואינו מתבצע ברמת קפדנות הנדרשת במפעל לייצור קומפוסט. עם זאת, עקרונות התהליך נשמרים. בייצור מסחרי, הקפדה על טיפול נכון ומתוזמן בערמות מקצרת את התהליך ומגדילה את קצב הייצור.

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום
ביטול