• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' תמי ציגלר. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298127  נייד 052-6901144 פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לכבדי שמיעה:
  מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר.
  טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

גינון טיפולי ברמת הנדיב

פרח צהוב
במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך: עיסוק מרגיע ומהנה, מעורר חושים, מפעיל שרירים ומאפשר ביטוי יצירתי המניב פירות, תרתי משמע. העיסוק בגינון הוא אוניברסלי: חוצה גבולות, תרבויות ואוכלוסיות.
בגני רמת הנדיב, המיועדים להנאת כלל האוכלוסייה, פועלת משנת 2000 תכנית גינון טיפולי המאפשרת לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים חשיפה לעשייה הגננית, ולא פחות חשוב מכך – חיבור לקהילה. בבסיס היוזמה להפעלת התכנית מונחת התפיסה שיש חשיבות רבה לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים, כגון מוגבלות שכלית התפתחותית, מתמודדי נפש ונוער בסיכון, שלרוב מודרים מהחברה, במקום עבודה נורמטיבי המאפשר מגע עם צוות עובדים וחשיפה למבקרים ולמטיילים.

ברמת הנדיב מופעלות כמה תכניות במסגרת הגינון הטיפולי:

1.    "צומחים יחד בעבודה" – קורס הכשרה למתמודדי נפש, בהדרכת מטפלים בגינון ובשיתוף המרכז הישראלי לתעסוקה, ליציאה לשוק העבודה. התכנית מופעלת משנת 2014 ומיועדת לבוגרים תושבי האזור, המגיעים לעבוד ארבע שעות וחצי ביום, חמישה ימים בשבוע. עצם העובדה שמתמודדי הנפש עובדים ברחבי הגן, כחלק מצוות העובדים, במדי רמת הנדיב, ומקבלים שכר בסוף החודש, הופכת את רעיון ה"שילוב בקהילה" מחזון למציאות. הוגו יאן טראגו, מנכ"ל  גני רמת הנדיב, יוזם הפרויקט, רואה בכך צעד שיאפשר לעובדים אלה להתמקצע במסגרת יכולותיהם ומגבלותיהם בתחום הגינון, ויקדמם להשתלבות במסגרות שונות בקהילה: משתלות, מחלקות גינון במועצות המקומיות באזור ועוד. לתפיסתו, שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בתוך הקהילה חשוב לא רק לאדם עצמו, אלא גם לחברה.
 
2.    קבוצות קבועות למפגשים לאורך השנה – קבוצות המגיעות למפגשים אחת לשבוע לפעילות של שעתיים בגינון הטיפולי. התכנית מיועדת לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, כגון ילדים ונוער עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, נוער בסיכון, נערים מתמודדי נפש, בוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית וחולים שיקומיים. הפעילות מתרחשת בגני הזיכרון ובגינה הטיפולית, היא הגינה המאפשרת, הנמצאת בשטח שהוקצה לה באזור התפעולי של רמת הנדיב, שם לכל קבוצה יש גינה משלה ולכל משתתף ערוגה אישית. גינה זו משלבת חומרים מהסביבה הטבעית העשירה של רמת הנדיב, לצד רעיונות מקוריים היוצרים פינת חמד שנעים לשהות בה. חברי הקבוצות עוסקים, בהתאם ליכולותיהם, במגוון עבודות גנניות: עישוב, גירוף עלים, גיזום, תיחוח האדמה, העברת שתילים לעציצים, זריעה, שתילה, הכנת ייחורים, העתקת שתילים, השקיה וכדומה. בגינה המאפשרת המשתתפים חווים על בשרם את תהליך גדילת הצמח, משלב הזריעה ועד שלב הקמילה, ואת חילופי העונות. הם לומדים לטפל בצמחים וליהנות מפירותיהם. לאנשים שחיים במוסד טיפולי, הוסטל או פנימייה, מתאפשר כאן לחוש פרטיות וחופש לעשות כרצונם במקביל לכיבוד פרטיותו של האחר. בסיום יום הפעילות נערכת עם כל קבוצה שיחת סיכום, שבה ניתנת במה לכל משתתף לשתף בחוויותיו. מדי פעם, לצורך שבירת שגרה, יוצאת הקבוצה לפעילות מחוץ לגן: טיול רגלי בפארק הטבע של רמת הנדיב, פיקניק בחיק הטבע, הכנת תה צמחים במעיין הקרוב. כמו כן, בשאיפה להגביר את מעורבותם בחברה, נערכים שיתופי פעולה עם גורמים שונים: עבודה משותפת בגן קהילתי, הקמת גינה במרכז התעסוקה של מעון סמוך, הקמת גינה בבית ספר יסודי בשיתוף עם התלמידים ועוד. בפעילות מצטרפים לקבוצה מתנדבים ומתמחים, חלקם סטודנטים לגינון טיפולי מסמינר הקיבוצים או ממכללות אחרות המלמדות גינון טיפולי במסגרת העבודה המעשית, וחלקם אנשים בעלי זיקה לגינון, המעוניינים להכיר תחום זה ולהתנסות בו באופן מעשי.
 
3.    קבוצות לביקור חד-פעמי – במסגרת הרצון לאפשר ליותר אנשים מגע ישיר, פעיל, מבריא ומפתח עם הגן ועם הסביבה הטבעית והאנושית, מתארחות מדי פעם בגינה הטיפולית קבוצות שונות לסדנה מעשית שבמהלכה נחשפים המבקרים לפן הטיפולי, המאפשר, המקבל והמתגמל. כמו כן, מתקיימים סיורים לימודיים-מקצועיים, סדנאות וקורסי הכשרה בשיתוף עם גופים שונים למטפלים ולמפעילים באמצעות גינון.
 
יצירת קשר בטל' 04-6298109
או במייל
h-therapy@ramathanadiv.org.il.
הביקור בגינה המאפשרת בתיאום מראש בלבד.
 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום
ביטול